Jak usprawnić działanie enzymów trzustkowych

Zablokowanie przewodu trzustkowego, częściowe chirurgiczne usunięcie trzustki lub niewydolność wydzielania enzymów przez ten ważny organ naszego ciała, może powodować zmiany w przepływie i ilości soku trzustkowego. Sok trzustkowy w optymalnych ilościach, pozwala naszemu organizmowi trawić i wchłaniać składniki odżywcze takie jak tłuszcz, węglowodany i białka, dlatego jest on dla nas niezbędny.

Sposoby na poprawę działania enzymów trzustkowych

Wśród głównych sposobów, na poprawę funkcji trawiennych naszego organizmu – w tym pobudzenia enzymów trzustkowych – jest wprowadzenie do diety większych ilości surowych warzyw i owoców. Nieprzetworzone pokarmy tego rodzaju, wspierają naturalną produkcję enzymów trawiennych, a co za tym idzie usprawniają cały układ pokarmowy.

Warto również zadbać o spożywanie produktów, które pomagają zwiększyć wydzielanie określonych enzymów. Każde z surowych pokarmów mają swoje charakterystyczne właściwości, dlatego np. owoce typu papaja czy ananas, mogą wspierać wydzielanie enzymów trawiących białka.

Spożywając posiłki, dobrze jest pamiętać o dokładnym przeżuwaniu jedzenia, bowiem tym sposobem, można pobudzić enzymy znajdujące się w ślinie, co wspiera rozkładanie i wchłanianie składników odżywczych, jeszcze zanim dotrą one do żołądka.

Jeżeli nasze ciało zaczyna poważniej niedomagać w produkowaniu wystarczających ilości soku trzustkowego, pojawiają się trudności z pozyskiwaniem substancji odżywczych z pożywienia, a ostatecznie gwałtownie spada masa naszego ciała. Jak wykazują jednak badania, wsparcie naszego organizmu suplementem enzymu trzustkowego, może skutecznie poprawić wchłanialność składników odżywczych z układu trawiennego, a co za tym idzie wspomaga odżywienie oragnizmu i zapobiega utracie wagi.

Jak stosowanie suplementów z enzymami może pomóc?

Stosowanie suplementów enzymów trzustkowych wpływa korzystnie na ruchy jelit, bowiem poprawia się trawienie i stolce. Wsparcie odpowiednią dozą enzymów, pomaga zapobiegać uporczywym bólom brzucha, wzdęciom po jedzeniu,wiatrom, a także skutecznie poprawia apetyt, wspomagając utrzymanie wagi.

Czym są suplementy enzymów?

Enzymy trzustkowe w postaci suplementów, bazują na pankreatynie, która stanowi mieszankę enzymów trzustkowych – lipazy, amylazy i proteazy. Ich doskonała kompozycja wspiera trawienie tłuszczy, węglowodanów i białek. Kapsułki enzymów najlepiej jest stosować wraz z posiłkami, bowiem tym sposobem, nasz organizm może zyskać dodatkowe wsparcie w trawieniu bezpośrednio z dostarczonymi substancjami odżywczymi.